Dizi, Tüm Yazılar

Netflix’in The OA Dizisi İptal Edildi

En büyük çevrimiçi film ve dizi platformu Netflix, yapımları ile sinemaseverleri kendisine bağlarken, arada sırada bağımlılarını sinir krizine soktuğu da olmuyor değil. En son Türkiye’den çekileceği yönündeki haberler merak konusu olmuştu. Ancak daha sonra Netflix’ten gelen açıklama ile bu haberler yalanlandı. Bir şekilde sürekli gündem olmayı başaran platformun 2019 yılı Ağustos ayında aldığı kararlardan biri de, iki sezon devam eden The OA dizisinin yayından kaldırılmasıydı. Netflix’in The OA dizisi iptal kararı ile sarsılan izleyiciler bir final bölümü dahi yapılmamasına anlam veremediler.

The OA dizisi iptal

The OA dizisi iptal, final bölümü dahi çekilmeyecek

The OA dizisinin apar topar yayından kaldırılması ve takipçilerine dizini sonunu bile izletme şansının verilmemesi adeta bir hayal kırıklığı yarattı. Her ne kadar imza kampanyaları düzenlenip, dizinin en azından final sahnesinin çekilmesi yönündeki talepler yetkili mercilere iletilmiş olsa bile, bu isteklere asla kulak asılmadı. Dizi iptal edildi ve Ağustos’un ilk haftası iptal kararı diziyi takip eden kitle ile paylaşıldı. Ancak dizinin neden iptal edildiğine ve finalinin neden çekilmediğine yönelik hiçbir açıklama yok.

Dizinin finalsiz bir şekilde yayından kaldırılmasına yönelik birçok eleştiri geldi. İki sezon devam eden dizinin en heyecanlı bölümlerinden sonra bir sonuca varılmadan yayından alınması, izleyicilere yönelik bir haksızlık olarak değerlendirildi. Bu dizinin en azından bir final bölümü ile sonlandırılması yönünde birçok talep oldu.

The OA dizisi yeniden başlar mı?

Netflix’i yakından takip edenler bilirler. Daha öncede yayında olan dizilerin erkenden kaldırılma kararı alınmıştı. Ancak hiçbirinde finalsiz bir iptal kararı verilmedi. Mesela, Sense 8 isimli dizi bunlardan sadece biri. Bir de, Disjointed diye bir dizi daha vardı ve bunların her biri için erkenden kaldırılma kararı alınmasına rağmen final yapıldı. The OA dizisinde final kararı verilmeden bir iptalin söz konusu olması dizinin yeniden başlayacağına yönelik haberlerin yayılmasına neden oldu.

Dizinin yaratıcısı ve başrol oyuncusu Brit Marling’in twiti

Her ne kadar bu minvalde yapılan haberler dizi seyircilerini heyecanlandırsa da şunu net bir şekilde bir kez ifade etmek gerekir. Dizi bir daha yayına alınmayacak. Bunu biz değil, dizi projesinin mimarlarından olan ve başrolü oynayan Brit Marling söylüyor. Ünlü oyuncunun twitter hesabından yaptığı açıklama dizinin kesin olarak bittiği ve bir daha yayına alınma ihtimalin olmadığı yönündeki gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor.

 

Yararlanılan Kaynaklar:

Kaynak 1

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Son 5 Yılın En İyi Filmleri | 2019

Bizi sosyal medyada takip edip, paylaşın!
RSS
Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir